Skip to content

Klub mladých manažerů opět řádí!

  Co se od loňského roku změnilo?

  Každý rok v září Klub mladých manažerů povstane jako Fénix z popela a je připraven čelit výzvám. Začátek nového školního roku sebou přináší několik zásadních změn a my jsme tady proto, abychom vám je shrnuli. Pohodlně se usaďte a můžeme začít. 

  Pro ty, co nás neznají, jsme studentský spolek pod záštitou Vysoké škole ekonomické, který se snaží studentům přinést o něco víc praktických zkušeností z oboru. Pro studenty a mladé lidi organizujeme přednášky a networkingové akce ze sfér managementu, marketingu, strategie, controlingu, planningu a další. Aby toho nebylo málo, stejně velké úsilí vkládáme do neformálních zábavných aktivit, na kterých se lépe poznáváme a budujeme komunitu.  

  Někteří již mohli zaregistrovat představení našich týmů na sociálních sítích. Pro klid duše to zopákneme taky na blogu, kde to můžete znova bez obav najít. Klub mladých manažerů aktuálně tvoří 4 nabušené týmy, kterými jsou Business developement, Event planning, Marketing a Projects.  

  • V Business developmentu máme dvě moc důležité oblasti zájmu. Nejenže tam zodpovědní členové plánují strategii klubu, ale také se zabývají komunikací s našimi partnery a vyjednáváním vhodných spoluprací. Právě díky usilovné práci tohohle oddělení máme možnost organizovat množství akcí.  
  • Event planning již zcela zodpovídá za akce, a to od vzniku nápadu až do momentu ukončení eventu. Tohle oddělení komunikuje přímo s hosty a přednášejícími, zařizuje prostory a dohaduje, aby všechno fungovalo a na nic se nezapomnělo. Naši evenťáci toho mají hodně, no dělají to s radostí.  
  • Samotný marketing se soustředí na propagaci jak online, tak ve škole. Členové spravují naše sociální portfolio, do kterého spadá kromě Facebooku a Instagramu taky profil na LinkedIn a web jako takový. Děláme vše proto, abychom vybudovali co nejspokojenější komunitu. Tento tým zrovna komunikuje s vámi – lidmi, kteří se nás rozhodli sledovat.  
  • Poslední výkvět tohoto klubu je oddělení Projects. Členové tohoto týmu nás reprezentují navenek, kde soutěží za tým KMM. Kromě takový propagace dělají analýzy pro partnery a taky vypracovávají složité případové studie.   

  Posledním, poněkud neformálním týmem bychom mohli nazvat vedení klubu. Kromě toho, že se vedoucí členové klubu účastní všech důležitých schůzí a řeší celkové směřování klubu, všichni do jednoho jsou součástí týmů a odvádějí kus dobré práce.  

  A jó, vy čekáte, kdy Vám řekneme, co se taky od loňska změnilo. Držte si klobouky, jedeme z kopce. 

  Už je to zvykem, že každý rok se k nám někdo připojí, no na druhou stranu se někdo odpojí. Většina případů úspěšně ukončí svůj školský život a vydá se na další kariérní cestu. Takové ztráty členů nás mrzí, no nic není ztraceného, protože vzpomínky a pouta zůstávají.   

  Už před létem jsme věděli, že ztratíme prezidenta klubu. Lidí máme, pozice volná, no, koho tam uvelebit? Slovo dalo slovo a pozice se ujala hlava našeho marketingového týmu, Martina Sabolová. A my jen doufáme, že si ji oblíbíte taky.   
   
  Maťa se na pozici připravovala celé léto a ze všech sil se snažila o nastartování klubu tak, jak jsme to ještě nezažili. První velkou změnou byl redesign webu, který jsme teďka vykouzlili a vypadá božsky. Předělávalo se vskutku všechno, takže tam bylo práce jako na kostele. A ptáte se, proč jsme to vůbec dělali?  

  Svět se točí, doba se mění a inflace stoupá. Na našem webu jsme potřebovali změnu jako sůl. Na jedné straně jsme chtěli být hodně cool ale na straně druhé, jsme si nedokázali poradit s nedostatkem místa. Na starém webu jsme už neměli místo na nasazení nových kategorií a udělat si ostudu s ošklivým webem není náš styl. 
   
  Přibyli nám teda záložky Blog, Akce a Podcasty. Na blogu budou nadále přistávat novinky z klubu i zajímavá fakta nebo studie, co vás mohou obohatit. Akce poslouží na informování o všech eventech, které se v rámci týmu uskuteční, a tak vám už nic neunikne. A v podcastech se s hosty podíváme na zajímavá témata, které se v rámci managementu vyskytují. Bude toho hodně, tak se máte na co těšit.  

  A to by bylo všechno, co se v klubu za pár kalendářních měsíců překopalo. Všechna oddělení se s prvním dnem pustili do práce a to znamená, že se rozhoduje o nových spolupracích, vytváří se velké množství kontentu a uspořádávají se všechny akce, které pro vás můžou být důležité. 

  Jelikož se říká, že nejlepší a nejjednodušší komunikace, je právě střetnutí tváří v tvář je naším posláním uspořádat tolik akcí, kolik dokážete navštívit a z kterých si alespoň něco málo odnesete. Proto sem-tam mrkněte na kategorii Akce, kde vás budeme průběžně informovat o tom, co máme aktuálně za lubem.  

  Jsme rádi, že tímto způsobem s vámi na blogu můžeme sdílet všechno, čím si teď Klub mladých manažerů prochází. Doufáme, že se Vám tenhle způsob komunikace líbí a sejdeme se taky o několik dnů hezky znova. Na viděnou!

  Autor blogu: Dan